Připojování ke kameře je pomalé

Připojování vaší kamery někdy může probíhat pomalu. Příčinou je způsob jejího připojování k JabloTool. Existují tři hlavní důvody prodlevy:

1. JabloTool Web nezná IP adresu vaší kamery, nemůže se k ní tedy připojit přímo (zařízení na bázi sítě GSM zpravidla nemají veřejnou statickou IP adresu. Kamera EYE-02 ani EyeSee nemá integrovaný webový server). Náš server tedy zasílá připojovací zprávu vaší kameře. Na základě této zprávy kamera otevře datové připojení a připojí se k JabloTool. První prodleva je tak způsobena potřebným časovým úsekem pro doručení připojovací zprávy vaší kameře.

2. Kamera používá GSM linku k volání a přijímání hlasových hovorů, posílání SMS, MMS a emailových hlášení zadaným kontaktům a k zasílání dat na Datovou úložnu. Je-li vaše kamera v okamžiku připojování zaneprázdněna hlášením, čeká připojení k JabloTool ve frontě.

3. Pracuje-li vaše kamera v oblasti špatného GSM signálu, bude velmi pomalý i přenos dat. Více času tím pádem zabere jak připojování k JabloTool, tak i dokončení uvedeného hlášení. Pro zlepšení signálu kamery klikněte zde.

Pro větší komfort při používání vaší kamery doporučujeme provést následující:

  1. Zkontrolujte, zda je firmware vaší kamery aktuální (připojte se ke kameře v JabloTool a zvolte Nastavení > Aktualizace firmware.)
  2. Povolte datové přenosy pro vaši kameru v rámci JabloTool (zvolte Nastavení > Změnit Data tarif a zvolte první nebo druhou možnost). Kamera začne hlásit všechny události včetně obrázků na bezpečnou Datovou úložnu. Až budete příště prohlížet události, připojíte se pouze k Datové úložně. Přímé připojení ke kameře bude zapotřebí pouze pro živé streamování nebo změnu nastavení kamery.
4. 3. 2016 EyeSee (Česky)