Spotřeba dat při videu naživo

Jak velký je datový provoz při videu naživo v kameře EYE-02 nebo EyeSee?

Na 3G verzi kamery EYE-02 nebo EyeSee je datový provoz vyšší než na 2G verzích. Důvodem je kvalitnější video stream u 3G kamery. Naše testy ukázaly, že datový provoz u 3G verze může dosahovat až 16MB dat za 15 minut video streamu. Naopak datový provoz u verze 2G je 2 až 4MB za 15 minut video streamu.

Porovnání toku dat  mezi 2G a 3G verzí kamer EYE-02 a EyeSee

Porovnání toku dat mezi 2G a 3G verzí kamer EYE-02 a EyeSee

Datový provoz záleží na

  • pohyblivosti obrazu: čím více změn v obraze, tím vyšší objem dat,
  • nastavení EDGE operátorem sítě (platí pouze pro 2G kamery),
  • signálu kamery,
  • rozlišení obrázku: pokud nastavíte rozlišení 160*120px, video stream poběží v tomto rozlišení. Pokud nastavíte rozlišení obrazu 320*240px nebo 640*480px, potom video poběží v rozlišení 320*240px,
  • ostrost obrazu: čím vyšší ostrost, tím větší objem přenášených dat.

Objem přenášených dat nezávisí na počtu snímků za sekundu. Kamera dynamicky přizpůsobí rychlost posílání (načítání) dat. Pokud dojde k zaplnění vyrovnávací paměti, bude automaticky snížena kvalita obrázku, ale stream zůstane plynulý.

EYE-02 a EyeSee jsou mobilními bezpečnostními kamerami. Přestože zákazníci rádi používají kamery ke streamování, tyto kamery nejsou primárně konstruovány pro permanentní sledování. Pokud si zákazníci přejí mít dobrý přehled o aktuální situaci, doporučujeme aktivovat pravidelná hlášení, např. každých 15 minut. Kamera pošle tyto údaje na cloudové úložiště a obrázky se objeví ve vašem chytrém telefonu. Pravidelná hlášení nastavíte, pokud se ke kameře připojíte v www.jablotool.com a zvolíte Hlášení.

7. 8. 2013 EyeSee (Česky)